Przedpremierowa ekspozycja fotografii XIV Warszawskich Targów Sztuki

xiv-warszawskie-targi-sztuki-60x40

„Z okazji zbliżających się 14. Warszawskich Targów Sztuki, które odbędą się w dniach 14-16 października w Arkadach Kubickiego, zapraszamy na wystawę fotografii artystów, których prace będzie można nabyć do swojej kolekcji zarówno w galerii, jak i w trakcie 14.Warszawskich Targów Sztuki.

Ney Gallery&Prints zaprezentuje fotografie Ryszarda Horowitza, Krzysztofa Gierałtowskiego, Chrisa Niedenthala, Tomka Sikory, Tomasza Tomaszewskiego oraz wielu innych wybitnych twórców.

Ekspozycja czynna będzie od 15 września do 12 października.

Zapraszamy serdecznie!”

Wernisaż Andrzeja Wiktora „Rycerze” w Galerii (-1)

zaproszenie

Serdecznie Zapraszamy

na wystawę fotografii i heliograwiur Andrzeja Wiktora, pt. Rycerze,
organizowanej przez Ney Gallery&Prints, która odbędzie się w Galerii (-1)  Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Adres: Galeria (-1), PKOl, Wybrzeże Gdyńskie 4, Warszawa
Kiedy: Wernisaż: środa, 28 września 2016r., o godz. 19
Wystawa potrwa do 20 października 2016r.

Tematem przewodnim wystawy jest środowisko rekonstruktorów historycznych. Współcześni Rycerze to obecnie ogromna grupa pasjonatów, którzy uczestniczą nie tylko w obchodach wydarzeń historycznych, ale również sami aranżują epizody historyczne. Często kojarzeni jedynie z zabawą i maskaradą, to ludzie, którzy posiadają ogromną wiedzę i umiejętności także sportowe (szermierka, łucznictwo czy jazda konna). To wielka pasja, która często łączy ich życie zawodowe z hobby. Współpracują z nimi muzealnicy, organizatorzy obchodów rocznic, reżyserzy i wielu innych.

Bohaterami zdjęć Andrzeja Wiktora są rycerze, wikingowie, strzelcy, husaria, mistrzowie miecza z damami serc, rzemieślnicy. Wszystkich łączy jedna pasja- możliwie najwierniejsze odtworzenie tamtych czasów. W projekcie tym znajdują się przemyślane portrety osób w strojach z minionych epok, bez stylizacji i fikcji. Artysta nadaje wizerunkom szczególny wymiar i głębię. Wybitny warsztat i wspaniała kolorystyka czynią każdą z fotografii oryginalnym dziełem.

Zaprezentowane będą również fotografie w rzadko już dziś stosowanej technice heliograwiury, które dopełniają ten ciekawy projekt.

Fotografie będzie można nabyć do swojej kolekcji.
Wszystkie prace wydrukowane zostały w drukarni Ney Prints.