Wernisaż wystawy fotograficznej Tomka Sikory „Tribute to Colours”.

Zaproszenie

Tribute to Colours

Kolory to najpiękniejszy wynalazek stwórcy tego świata. Różnorodność barw przyrody i ludzi daje nam poczucie przebywania w raju.
Przejęty rosnącą ksenofobią i strachem przed innymi kulturami z jednej strony i zachwycony niezwykle jaskrawą i graficzną kolekcją ubrań inspirowanych Afryką autorstwa Chi-Chi Ude z drugiej strony, zebrałem grupę ludzi, z którą stworzyliśmy tę książeczkę dedykowaną potędze koloru. Piękne, plastyczne i kolorowe obrazy, które powstały, dedykuję wszystkim, i tym otwartym na świat i tym, którzy się go boją, bo go jeszcze nie znają.
Nie bójmy się różnorodności.
A wszystkim współtwórcom dziękuję z całego serca.

Rozpoznanie

ROZPOZNANIE - plakat out

Realizacje studentów Pracowni Narracji Fotograficznej

Wydział Sztuki Mediów

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.

Autorzy prac: Tymek Bryndal, Marianna Januszewicz, Agnieszka Mastalerz, Magdalena Morawik, Kuba Mozolewski, Laura Ociepa, Anna Pełszyńska, Marta Pociecha, Artur Prymon, Michał Szaranowicz, Piotr Urbaniec, Wiktoria Wojciechowska, Weronika Wysocka, Jakub Wysocki.

„Ta wystawa jest już kolejną prezentacją prac studentów Pracowni Narracji Fotograficznej Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tym razem do udziału zaprosiłem młodych twórców, których prace moim zdaniem łączy wspólny temat – rozpoznanie.

 Rozpoznanie rozumiane jako zbiór środków i działań niezbędnych do pozyskania danych na temat zdarzeń i obszarów w otaczającej nas rzeczywistości. Często także jako informacja na temat kondycji podmiotu. Mam poczucie, iż to hasło z pogranicza wojskowości i medycyny niezwykle trafnie odzwierciedla charakter prowadzonych w pracowni rozmów o metodach obrazowania przynależnych medium fotografii i wideo. Dwoistość obszarów jego wykorzystania – jeden wiązany z agresją, drugi zaś z niesieniem pomocy, przywodzi mi na myśl potęgę medium obrazowania wiążącą się z mimetycznością fotografii. Szerokość interpretacji i zdolność stawiania zagadnień w nowym kontekście.

 Daje to możliwość nowej interpretacji pozornie oczywistych sytuacji i wyniesienia banału poza kontekst codzienności. Dyskutowania w obrębie przedstawienia wizualnego i odkrywania nowej niezwykłej funkcji pozornie znanego elementu.

 Zapraszam Państwa do odbycia własnego rekonesansu tych różnorodnych prac”.

 dr hab. Prot Jarnuszkiewicz, prof. ASP

Kurator: dr hab. Prot Jarnuszkiewicz, prof. ASP

Współpraca kuratorska: dr Iza Maciusowicz

www.pracownianarracjifotograficznej.com

Wernisaż 10 czerwca 2016, godz. 20:30

NEY GALLERY & PRINTS
ul. Spokojna 5
01 – 044 Warszawa

Wystawa otwarta do 24 czerwca 2016
wt.-pt.: 12-18
sb.-nd.: 13-18

www.neygalleryprints.pl

https://www.facebook.com/neyprintsgallery

https://www.facebook.com/neygalleryprints

PATRONI WYSTAWY:  enter the ROOM, Warszawski Serwis Kulturalny, ZPAF

Zapraszamy na wyjątkową wystawę fotografii autorstwa Ryszarda Horowitza, Portrety nieznane.

Horowitz_Ryszard_plakat_portrety_nieznane

Otwarcie wystawy: 16 kwietnia (sobota), godzina 19.00

Zamknięcie wystawy: 5 czerwca

Ney Gallery&Prints, ul. Spokojna 5, Warszawa

Wystawa przedstawiać będzie dotąd nieprezentowane fotografie artysty. Bohaterami tych wyjątkowych zdjęć są m.in. Roman Polański, Daniel Olbrychski, Jerzy Kosiński, Jan Lebenstein, Adam Hoffman, Piotr Skrzynecki, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Czesław Niemen, Wojciech Karolak. Prezentowane fotografie zostały wykonane w Polsce oraz w studiu Ryszarda Horowitza w Nowym Jorku przy okazji prywatnych spotkań artysty z bohaterami zdjęć. Zdjęcia opatrzone są wspomnieniami autora.

Ryszard Horowitz o fotografii Romana Polańskiego: „Uchwyciłem moment, jak Romek w 1965 roku w hotelu nowojorskim ofiaruje swoją miłość Frankensteinowi. Najwyraźniej już wtedy planował nakręcić film „Nieustraszeni pogromcy wampirów”, który powstał dwa lata później”.

Ryszard Horowitz o fotografii Daniela Olbrychskiego z Jerzym Kosińskim: „Dwóch moich przyjaciół Jerzy Kosiński i Daniel Olbrychski odwiedzili mnie w studiu w 1984 roku. Obserwowałem ich kątem oka, jak sobie żartują. Nie jestem pewny, który z nich wykazywał większy kunszt aktorski, nie mogłem oderwać spojrzenia od ich ekspresyjnych twarzy, kontrastu pomiędzy urodą semity i słowianina. Wynikiem tego spotkania była zaimprowizowana sesja zdjęciowa, z której pozostało wiele ujęć pojedynczych i podwójnych portretów”.

Patroni wystawy: portal Rynek i Sztuka, Światobrazu, ZPAF, doc!, Warszawski Serwis Kulturalny, przedsiębiorcy.eu, fineLIFE.pl, Nielsen, EPSON, Enter The ROOM, Photo Culture.